Šiaulių arenoje koncertuos Sakartvelo valstybinio operos ir baleto teatro solistai

Tautinio identiteto skleidėjas, tarptautinių kultūrinių mainų puoselėtojas, lietuvių dievinamo ir išsiilgto subtilaus, sodraus kartveliško dainavimo perlas – vokalinis vyrų ansamblis „Suliko”. Jo repertuare yra kartvelų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika.

Ansamblio pristatoma daugiabalsė kartvelų liaudies daina yra unikalus, viena iš seniausio dainavimo tradicija pasaulyje ir yra įtraukta į Unesco kultūros paveldo sąrašą, be to NASA į kosmosą kartu su kitomis dainomis yra pasiuntę kartvelų liaudies dainą Čakrulo, kaip informaciją apie Žemės civilizaciją.

„Suliko“ nuolat dalyvauja savo šalies Vyriausybės organizuojamuose renginiuose visoje Sakartvele, Operos teatro gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, ansamblis koncertuoja visame pasaulyje. Tarp jų koncertinių kelionių – pasirodymai Prancūzijoje (Liono operos teatre ir Dailės muziejuje, rečitaliai Paryžiuje ir Marselyje ir kt.), Vokietijoje (Sarbriukene, Hanoveryje, Centriniame Berlyno muziejuje, taip pat diplomatinių santykių su Vokietija užmezgimo 25-mečio koncertai), Čekijoje (Rudolfinume) tarptautiniuose festivaliuose Šveicarijoje, Izraelyje, Tunise, Armėnijoje, Latvijoje, Sakartvelo kultūros dienos Kazachstane, Ortodoksų muzikos festivalis bei rečitaliai Estijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Lenkijoje (Sakartvelo Nepriklausomybės dienos koncertai) ir t. t.

Ansamblis jau turi nemažai sąsajų su Lietuva. 2017 m., pradėdama bendrus šventinius renginius, skirtus 2018-aisiais pažymėti Sakartvelo Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, Sakartvelo ambasada kartu su Seimo Kultūros komitetu lapkričio mėn. Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizavo parodą „kartvelų tautinis kostiumas Europos šeimoje“. Parodos atidaryme kartveliškas dainas atliko ansamblis „Suliko“. Jau 2018 m. Vilniuje, Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje surengė koncertą, skirtą Pirmosios Sakartvelo Demokratinės Respublikos įkūrimo ir Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiams pažymėti. Tais pačiais metais ansamblis dar kartą atvyko į Lietuvą ir dalyvavo “Naisių vasaros festivalyje”. 2019 m. ansamblis į Lietuvą atveža “Sakartvelo kultūros pavasarį” ir savo pasirodymais nudžiugins šauliečius (Šiaulių Arena), kauniečius (Kauno Valstybinė Filharmonija) ir vilniečius kartu su Naujų idėjų kamerinis orkestru NIKO.

Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio Valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, kartvelų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą.

Šį išskirtinį pasirodymą Šiaulių arenos mažojoje konertų salėje išvysime jau šį šeštadienį, 18 val. mažojoje koncertų salėje.

Atlikėjai

Tamaz Saginadze (tenoras)

Grigol Makharadze (tenoras)

Girogi Motsikulashvili (tenoras)

Shalva Abramashvili (tenoras-baritonas)

Ilia Datuashvili (baritonas, ansamblio vadovas)

Sulkhan Gvelesiani (baritonas)

Ivane Galuashvili (bosas-baritonas)

Gela Chakhvadze (bosas-baritonas)

Gocha Datusani (bosas)

levan Makaridze (bosas)