Arenoje pradeda veikti karo pabėgėlių centras

Nuo kovo 15-osios Šiaulių arenoje pradeda veikti Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Skubiai atgabenta ir sumontuota visa reikalinga įranga, pirmadienį buvo sprendžiami paskutiniai svarbiausi organizaciniai klausimai. Be išeiginių veiksiančiame centre vienu metu dirbs apie 30 specialistų ir savanorių.

Šiaulių mieste, pirmadienio duomenimis, jau registravosi apie 380 iš Ukrainos atvykusių karo pabėgėlių. Pastarosiomis dienomis išaugus srautui, migracijos specialistai nebespėjo registruoti atvykstančiųjų. Galimybės susitvarkyti dokumentus jau laukia ko ne 500 ukrainiečių. Tikimasi, kad situaciją pavyks išspręsti Šiauliuose atidarius pabėgėlių registracijos centrą. Centras pradės veikti kovo 15 dieną ir ukrainiečius priims kiekvieną dieną nuo 8 iki 22 val.

Atvykusius pasitiks Lietuvos Raudonojo kryžiaus savanoriai, kurie suteiks reikalingą informaciją, paaiškins registracijos procedūras. Kol lauks savo eilės, žmonės galės įsitaisyti laukiamojoje salėje, šalia veiks vaikų užimtumo zona. Vienu metu dirbs apie 20 migracijos specialistų. Greta įkurdintos vietos savanoriams, kurie neturintiems gyvenamosios vietos padės ją susirasti. Centre dirbs ir Užimtumo tarnybos konsultantai, supažindinsiantys ukrainiečius su įdarbinimo galimybėmis. Paskutiniame Centro punkte savanoriai atvykstantiems perduos higienos priemonių ir maisto paketus.

„Šiaulių miesto savivaldybė turi apie 200 vietų, kur galėsime laikinai apgyvendinti ukrainiečius, kol bus surasta pastovi gyvenamoji vieta, todėl centre apgyvendinti Ukrainos gyventojų neplanuojame. Žinoma, jei atvykstančiųjų srautas taptų sunkiai suvaldomas, turime numatę patalpas šioje arenoje, kur galėtume laikinai priglausti apie 100 žmonių“, – komentavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius.

siauliai.lt nuotr.