"Rock in Šiauliai 2019" - 350 jaunuolių roko garsais pakėlė Šiaulių arenos stogą
Du fantastiški pedagogai ir muzikantų pora – Rasa ir Kęstutis Stoškai – sujungė visas savo kūrybines jėgas ir į vieną krūvą bendram projektui subūrė per 350 mokinių ir studentų. Choras įgavo vardą „Rock in Šiauliai 2019“. Tiksliai niekas visų nesuskaičiavo, nes pastaruoju metu prie projekto prisijungė kelios dešimtys studentų.
Rasa ir Kęstutis Stoškai daugeliui yra žinomi kaip grupės „Kitava“ širdis jau daugybę metų. Abu profesionalūs muzikantai ir atlikėjai yra ir muzikos pedagogai. Tiksliau – ši muzikantų pora yra pašėlę, niekaip neapribojami ir jokiais rėmais nestabdomi kūrėjai, Lietuvai pažįstami ir iš televizijos projektų.
Šiaulių arenoje vykstantis moksleivių renginys – galimybių festivalis „Tavo PIN kodas“ – prasidėjo atominiu muzikiniu sprogimu, kurį sumanė būtent šie pedagogai. Vienu metu scenoje buvo du dirigentai. Aukščiau ant pakylos – K.Stoškus. Jis atskirai dirigavo didžiulei instrumentinei grupei, stovinčiai giliau scenoje. R.Stoškuvienė dirigavo priekyje išsirikiavusiam gausiam chorui. Ji pati vadovauja Šiaulių universiteto gimnazijos chorui, tačiau šįkart susibūrė dešimties ugdymo įstaigų atstovai – muzikantai ir dainininkai.
Skambėjo „Queen“, „AC/DC“, „Nirvana“ legendiniai roko klasikos kūriniai. Toks roko choras turėjo tik vieną bendrą repeticiją. Daugiau kiekvienas kolektyvas dirbo atskirai. Taip pat buvo po kartą susirinkę atskirai dainininkai ir muzikantai. R.Stoškuvienė teigia, kad didžiulis iššūkis buvo įgarsintojams, kurie viską atliko puikiai. Beje, partitūras surinko ir aranžuotes visiems muzikantams sukūrė pats K.Stoškus – tai yra didžiulis ir dažnai niekur nematomas darbas.
Nuo ko viskas prasidėjo? Muzikantų šeima kartą pamatė įrašą, jog JAV suaugusieji renkasi į stovyklas ir repetuoja grandiozinius kūrinius. Sudaromi didžiuliai chorai ir muzikantų grupės. Vėliau vyksta pasirodymai didžiausiose arenose. „Pamanėme, kaip būtų gerai Šiauliuose taip padaryti“, – prisimena R.Stoškuvienė ir, žinoma, iškart ėmėsi darbo. Ji pastebi, kad ši veikla sujungė visas Šiaulių gimnazijas. Paprastai gimnazijos tarpusavyje norom ar nenorom konkuruoja, tačiau ši veikla visus suartino.
„Dažnai jauni žmonės tarpusavyje tik varžosi ir net pati sistema tai verčia daryti. Gal dešimt metų neturėjome tokio bendro pabuvimo. Kaip gera, kai ir telefonų mažiau reikia, ir visi bendrauja. Supranti, kad vardan to ir verta kažką daryti“, – po koncerto kalbėjo R.Stoškuvienė.
Šaltinis: 15min.lt