Po Aukščiausiojo teismo sprendimo: visai nepriklausomai žiniasklaidai save prilyginęs žurnalistas privalės laikytis Šiaulių arenos vidaus taisyklių
Š. m. sausio 14 dieną Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria atmetė Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės Sigutės Borščienės kasacinį skundą dėl VšĮ „Pramogų sala“ generaliniam direktoriui Gintarui Radavičiui pateiktų kaltinimų žurnalisto diskriminavimu dėl jo įsitikinimų bei pažiūrų. Teismas nurodė, jog 2013 m. vasario mėn. akredituotis atsisakęs Šiaulių žurnalistas į Šiaulių areną buvo neįleistas pagrįstai, o Šiaulių arenos vadovo ir darbuotojų reikalavimas pasirašyti akreditacijos dokumentus negali būti laikomas žurnalisto diskriminacija dėl jo pažiūrų ir įsitikinimų, nors 2 metus trukusioje byloje žurnalistas ir Šiaulių prokurorai bandė įrodyti būtent taip.
Žurnalistas į prokuratūrą buvo kreipęsis teigdamas, jog arenos nustatytos taisyklės ir veiksmai prieš jį reiškia veiksmus prieš visą nepriklausomą žiniasklaidą.
Teismo posėdyje kasacine tvarka išnagrinėtos baudžiamosios bylos išvados teigia, kad žurnalistinės veiklos esmė – teikti žinias, pranešti apie įvykius, informuoti. Publikacijas apie Šiaulių areną skelbęs žurnalistas turi tai ir daryti, o ne skleisti savo pažiūras ir įsitikinimus. Teismo nuomone, išnagrinėtoje byloje nėra galimybių identifikuoti, kaip nuo diskriminacijos galėjo nukentėti žurnalistas. Teismas aiškiai konstatavo, jog Šiaulių arenos taisyklės nebuvo sukurtos konkrečiai šiam žurnalistui diskriminuoti, o žurnalistas į areną nebuvo įleistas dėl to, jog neužpildė reikalingų dokumentų, t.y., dėl jo paties kaltės.
Bylą nagrinėję teismai neleido žurnalistui pasipinigauti – paliko nenagrinėtą žurnalisto civilinį ieškinį daugiau nei 50 tūkstančių litų sumai, kuriuo jis prašė atlyginti neturtinę žalą dėl, neva patirto didžiulio streso po neįleidimo į areną užgriuvus kolegų žurnalistų ir visuomenės dėmesiui.
Nuotr. R. Parafinavičiaus