Prie Šiaulių arenos praūžė Didysis drifto sezono atidarymas ​

Adrenalino kupini drifto sporto mėgėjai Šiauliuose visą savaitgalį galėjo stebėti įnirtingas kovas tarp pilotų. Garsas, kylantys dūmų kamuoliai, nesuvaidintos emocijos – štai kas traukė žiūrovų dėmesį. Renginio metu paaiškėjo geriausi šios auto sporto šakos atstovai, tarp kurių savo vyresnius oponentus „nukautavęs“ nepilnametis Gustas Valainis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad tris dienas trukęs renginys tiek dalyviams, tiek žiūrovams dovanojo tik pačias geriausias emocijas ir neišdildomus įspūdžius. Maži nesklandumai sekmadienį: atslinkęs lietus ir didelis vėjas nuotaikos nesugadino. Šlapia trasa pilotams slysti yra sudėtingiau, tačiau iššūkio jie nepabūgo, apsunkintos sąlygos trasoje kėlė dar didesnį azartą tarp konkurentų.

Penktadienį Didžiajame drifto sezono atidaryme sudalyvavo ir Šiaulių miesto policijos bendruomenės pareigūnai. Policininkų komanda demonstravo specialias policijos priemones, susirinkusiems kalbėjo apie svarbias temas: saugų eismą ir sukčiavimą internete, pristatė pilicininko profesiją ir savo kasdienybę. Tą pačią dieną šonaslydžio entuziastai galėjo išbandyti ir Drift Taxi paslaugą – trasa slysti su savo mėgstamu pilotu, taip organizmą papildant adrenalino pliūpsniu.

Šeštadienį vykusiame Lietuvos Drifto Čempionato Street lygos etape paaiškėjo, kad pirmą vietą ant pakylos užėmė – Nedas Bielevičius. Laimėta antra vieta džiaugėsi – Erikas Jurkus iš „SendIT“ komandos. Garbingąją trečią vietą iškovojo – Gytis Vizgirda iš „Drifto sexpertai“ komandos, o ketvirta vieta atiteko – Marijui Mikeliui iš „Motorsport Ukmergė“ komandos. Apdovanojimus pilotams įteikė Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda. Kalbėdamas jis neslėpė susižavėjimo renginio mastu ir pabrėžė, kad ateityje tokių renginių iš organizatorių tikisi sulaukti dažniau.

Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo nugalėtoju tituluotas Edvinas Savickas iš „BMWFAN“ komandos. Įnirtingai kovojusiam Aivarui Maciulevičiui iš „IRT – Olybet“ komandos atiteko antroji vieta. Trečiąją vietą užėmė ir dar kartą įrodė, kad šiame sporte amžius yra nesvarbus, nepilnametis Gustas Valainis iš „Side To Side“ komandos. Ketvirtoji vieta atiteko Ignui Klimavičiui iš „Ride It Out“ komandos. Azartiška kova nustebino šonaslydininkės Indrė Senkutė ir Deimantė Radzevičiūtė. Moteriškoje kovoje, šį kartą laimė nusišypsojo sportininkei Indrei Senkutei.

Organizatoriai pasistengė, jog šis sezonas būtų ne tik kupinas staigmenų, tačiau nugalėtojus džiugintų ir savo simboline taurių prasme. Varžybų prizininkams buvo įteiktos taurės su Lietuvos vėliavos spalvos simbolika. Šį savaitgalį Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo taurės puošėsi žalia spalva, todėl likusioms varžyboms, pilotai turės progą surinkti geltoną ir raudoną spalvas. Sportininkas, surinkęs visas tris taures, galės puikuotis Lietuvos trispalve.

Savaitgalio programoje vyko ne tik drifto varžybos, tačiau žiūrovai galėjo stebėti RC driftą, BMX ir Pump Track varžybas. Sezono atidarymo renginyje susirinko 15 Lietuvos ir 12 Estijos RC drifto atstovų. Pagrindiniais varžybų nugalėtojais tapo: pirmoji vieta – Karolis Bašinskas, antroji vieta – Antanas Pavilionis ir kaimyninės šalies atstovas – Ronald Russakov, kuris užėmė trečiąją vietą.

BMX mažųjų dviračių kroso varžybose čempionatais tapo: 8 m. grupėje – Jokūbas Jankauskas, 12 – 13 m. grupėje Artiomas Juška, o 14 – 15 m. grupėje Augustas Visockas. Varžybose dalyviams konkurenciją skatino ir atvykę broliukai iš Latvijos. Vyko ir dar vienos Pump Track varžybos, kurių nugalėtojais tituluoti buvo: 8 m. ir jaunesni grupėje Jokūbas Jankauskas. Kategorijoje 9 – 11 m. – Hubertas Gascevičius. Dar vienoje kategorijoje 12 – 14 m. – Artiomas Juška. Vyresnėlių kategorijoje 15 m. ir vyresni, pirmosios vietos savininku tapo – Arnoldas Stanaitis.

Organizatoriai neslepia šypsenos, visas renginys įvyko sklandžiai ir pagal planą. Drifto dalyviams trasa paliko gerus įspūdžius. Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo šonaslydininkams trasa pasirodė saugi ir labai greita. Kiek kitaip apie paruoštą trasą kalbėjo Lietuvos Drifto Čempionato Street lygos etapo dalyviai. Daugeliui pilotų ji pasirodė sunki, todėl 15 dalyvių trasos įveikti nepavyko. Organizatoriai tikina, kad kuo sunkesnė trasa, tuo didesniu iššūkiu ji tampa pilotams, tačiau kaip žinoma, iššūkius jie mėgsta.

Renginio metu vyko ir gražiausio automobilio konkursas. Žiūrovai turėjo galimybę apžiūrėti įspūdingus bolidus, tarp kurių puikavosi BMW modeliai, Nissan 350Z, Nissan 13 ir nuspręsti, kuris automobilis yra vertas kiečiausio vardo.