Pastatai kalba I Šiauliai

2022-09-24
10:00

Apie renginį

Kaina: Renginys nemokamas

Renginys yra nemokamas ir atviras visiems!

Lakoniškos architektūros, cilindro formos Šiaulių arenos pastatas praturtina kultūrinį miesto gyvenimą bei atveria duris įvairių sporto šakų renginiams. Pastatas savyje talpina retai kam pastebimus, išskirtinius architektūrinius sprendinius, kuriuose persipina amerikietiškos ir lietuviškos projektuotojų patirtys.

Šiaulių arena yra pirmoji amerikietiško modelio, daugiafunkcinė arena, įgyvendinta Lietuvoje, o tuo metu Europoje tokių buvo vos kelios. Amerikietiška Algimanto Bublio patirtis, vietinių architektų kūrybiškumas ir miesto politikų papildyta funkcinės programos užduotis, užtikrino gyvybingo bei kokybiškos architektūros objekto atsiradimą Šiauliuose.

Pastato unikalumas atsiskleidžia su kiekvienu saulės spinduliu, holografinio stiklo fasadui suteikiančiu vis skirtingą spalvinį vaizdą. Arenos interjere dominuoja natūralių ir neapdailintų medžiagų estetika: grindys ir konstrukciniai elementai – iš natūralaus betono; tualetai nuo holo atskirti matinio stiklo profilito sienomis; laiptinių aptvėrimams ir luboms naudojamas nedažytas metalas. Tokiems estetiniams sprendiniams apibūdinti taikliai tinka architekto Eugenijaus Miliūno įžvalga, kad „Šiaulių arena, kaip moteris be makiažo, natūrali“.

Architektai: Eugenijus Miliūnas, Algimantas Bublys, Algimantas Černiauskas, Gintaras Balčytis ir Linas Tuleikis; bendraautoriai: Vytautas Čalka, Aurimas Ramanauskas, Julius Baronas, Kęstutis Vaikšnoras ir Gediminas Lasininkas; konstruktorius: Audrius Ražaitis, 2007 m.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00

2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Šešt. 19:00 val. ir sekm. 15:00 val. ekskursijos vyks ukrainiečių kalba.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

Renginio organizatorius Architektūros fondas

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginio partneris Šiaulių turizmo informacijos centras

Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė

Renginio informaciniai partneriai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir JCDecaux

Pastatų ekskursijų laikai ir tiksli savaitgalio programa yra skelbiama https://pastataikalba.lt/ puslapyje.

ARTIMIAUSI RENGINIAI