Šiaulių arena prisideda prie kreipimosi į Vyriausybę: siūlome ekspermentinius renginius

Didžiausias Šiaurės Lietuvos daugiafunkcinis sporto ir pramogų kompleksas Šiaulių arena prisideda prie kitų Lietuvos arenų (Kauno „Žalgirio“, Panevėžio „Cido“) ir kreipiasi į Vyriausybę su prašymu išgirsti. Raginama imtis veiksmų sporto ir kultūrinių renginių sektoriaus atžvilgiu. Šiaulių arena siūlosi rengti eksperimentinius renginius užtikrinant maksimalų saugumą ir pademonstruoti, kad ribojant žmonių srautus, jų skaičių – galima užtikrinti visišką kontrolę ir apsaugoti lankytojų sveikatą nuo galimo viruso plitimo.

Šiaulių arena pirmajame aukšte turi 17 įėjimų – antrajame jų išdėstyta 18, todėl net neabejojama, kad renginių lankytojai galėtų saugiai patekti į areną, iš esmės net neturėdami artimų kontaktų su kitais renginio lankytojais.

Vienoje iš pirmųjų Lietuvoje pradėtų eksploatuoti arenų yra sumontuota sudėtingos technologijos, aukščiausius standartus atitinkanti vedinimo sistema, kuriai veikiant pilnu pajėgumu – oras cirkuliuoja ir keičiasi kas kelioliką minučių.

Šiaulių arena yra net 154 291 kubinių metrų tūrio ir 19 610 kvadratinių metrų ploto, todėl turi visas sąlygas ribojant žmonių skaičių užtikrinti jų saugumą. Arenoje iš viso yra 5500 sėdimų vietų. Siūloma ekspermentinių renginių proporcija – 10% visų užimamų vietų. Taigi, pirmuosiuose renginiuose, pavyzdžiui krepšinio rungtynėse į arenos didžiąją salę būtų įleidžiami tik apie 600 žiūrovų. Žiūrovams leistinos sėdimos vietos būtų pažymėtos specialiai tam, kad tarp visų renginio lankytojų būtų išlaikomas mažiausiai 3 metrų atstumas. Bilietais prekiaujama tik internetu – jokio būriavimosi prie bilietų kasų.

Ne gana to, Šiaulių arena jau praėjusį rudenį buvo pasiruošusi įgyvendinti visus keliamus saugumo reikalavimus ir renginiai, kurie spėjo įvykti – vyko sklandžiai, saugiai, laikantis visų reikalavimų ir statistiškai nebuvo užfiksuotas nei vienas užsikrėtimo atvejis. Arenos koridoriuose yra įrengtos specialios dezinfekavimo stotelės, arena pasirūpino įsigyti bekontakčius termomentrus, taip pat nuomoja termovizorių, kad visi į vidų patekantys asmenys būtų patikrinami ir bet kokia tikimybė užsikrėsti virusu būtų minimizuojama arba apskritai eliminuojama.

Šiaulių arena taip pat siūlo atkreipti dėmesį į dar vieną galimybę, kuri užsienyje jau naudojama – greitųjų testų praktiką. Greitųjų testų atsakymai gaunami per keliokiką minučių, todėl kiekvienas atlikęs tęstą ir turintis neigiamą atsakymą galėtų drąsiai dalyvauti renginyje. Taip pat kaip ir visi tie, kurie jau yra sulaukę skiepo nuo COVID-19 ir turi tai patvirtinantį dokumentą. Nepaisant to – visų papildomų saugumo reikalavimų būtų laikomasi be jokių išimčių visiems – privalomai dėvimos apsauginės veido kaukės, dezinfekuojamos rankos, sėdama tik į nurodytą vietą, nesibūriuojama jokiose laisvalaikio erdvėse, rūkomuosiuose (ekspermetinių renginių metu šios erdvės būtų neeksplotuojamos).

Akivaizdu, kad prie naujos gyvenimo realybės turi prisitaikyti visi – ne išimtis ir daugiau nei metus laiko merdintis sporto bei kultūros renginių sektorius. Kartu su kitomis atsakingomis įmonėmis esame tikri galintys užtikrinti maksimalų saugumą ir tikime, kad bus atsižvelgta į išdėstytus argumentus bei suteiktas šansas tai patvirtinti.