Sakartvelo kultūros pavasaris: SULIKO

2019 03 23 (Šeštadienis) 18:00

SAKARTVELO VALSTYBINIO OPEROS IR BALETO TEATRO SOLISTŲ

 

VOKALINIS ANSAMBLIS 

"SULIKO"

SAKARTVELO OPEROS ŽVAIGŽDĖS

KOVO 23 D. 18 VAL. ŠIAULIŲ ARENOS MAŽOJOJE KONCERTŲ SALĖJE.

Tautinio identiteto skleidėjas, tarptautinių kultūrinių mainų puoselėtojas, lietuvių dievinamo ir išsiilgto subtilaus, sodraus kartveliško dainavimo perlas – vokalinis vyrų ansamblis „Suliko”. Jo repertuare yra kartvelų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika. Ansamblio pristatoma daugiabalsė kartvelų liaudies  daina  yra unikalus, viena iš seniausio dainavimo tradicija pasaulyje ir yra  įtraukta į Unesco  kultūros  paveldo sąrašą, be to NASA į kosmosą kartu su kitomis dainomis yra pasiuntę kartvelų liaudies dainą Čakrulo, kaip informaciją apie Žemės civilizaciją.

 „Suliko“ nuolat dalyvauja savo šalies Vyriausybės organizuojamuose renginiuose visoje Sakartvele, Operos teatro gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, ansamblis koncertuoja visame pasaulyje. Tarp jų koncertinių kelionių – pasirodymai Prancūzijoje (Liono operos teatre ir Dailės muziejuje, rečitaliai Paryžiuje ir Marselyje ir kt.), Vokietijoje (Sarbriukene, Hanoveryje, Centriniame Berlyno muziejuje, taip pat diplomatinių santykių su Vokietija užmezgimo 25-mečio koncertai), Čekijoje (Rudolfinume) tarptautiniuose festivaliuose Šveicarijoje, Izraelyje, Tunise, Armėnijoje, Latvijoje, Sakartvelo kultūros dienos Kazachstane, Ortodoksų muzikos festivalis bei rečitaliai Estijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Lenkijoje (Sakartvelo Nepriklausomybės dienos koncertai) ir t. t. 

Ansamblis jau turi nemažai sąsajų su Lietuva. 2017 m., pradėdama bendrus šventinius renginius, skirtus 2018-aisiais pažymėti Sakartvelo Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, Sakartvelo ambasada kartu su Seimo Kultūros komitetu lapkričio mėn. Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizavo parodą „kartvelų tautinis kostiumas Europos šeimoje“. Parodos atidaryme kartveliškas dainas atliko ansamblis „Suliko“. Jau 2018 m. Vilniuje, Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje surengė koncertą, skirtą Pirmosios Sakartvelo Demokratinės Respublikos įkūrimo ir Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiams pažymėti. Tais pačiais metais ansamblis dar kartą atvyko į Lietuvą ir dalyvavo “Naisių vasaros festivalyje”. 2019 m. ansamblis į Lietuvą atveža “Sakartvelo kultūros pavasarį” ir savo pasirodymais nudžiugins šauliečius (Šiaulių Arena), kauniečius (Kauno Valstybinė Filharmonija) ir vilniečius kartu su Naujų idėjų kamerinis orkestru NIKO.

Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio Valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, kartvelų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą.

Atlikėjai

Tamaz Saginadze (tenoras)

Grigol Makharadze (tenoras)

Girogi Motsikulashvili (tenoras)

Shalva Abramashvili (tenoras-baritonas)

Ilia Datuashvili (baritonas, ansamblio vadovas)

Sulkhan Gvelesiani (baritonas)

Ivane Galuashvili (bosas-baritonas)

Gela Chakhvadze (bosas-baritonas)

Gocha Datusani (bosas)

levan Makaridze (bosas)

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: netaikomos
Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami
Renginio trukmė: 2 val.
Pertrauka: yra

Svarbi informacija

Bilietus įsigyti galima visose TICKETMARKET kasose (Šiaulių arena (II-V 16.00-19.00 val. Renginio dieną 2 val. prieš renginį; tel. 8 41 460 005), PC "Saulės miestas" (I - VII 10.00-21.00 val.; tel. 8 41 422 421), PPC "Akropolis" (I-VII 10.00-21.00 val.), internetu ČIA
Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
Bilietų kainos: 12 €.
Bilietams yra taikomi mokesčiai
Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)

*Renginys gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Bilietą įsigijęs asmuo supranta, jog jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.