Miuziklas "Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda"

2019 12 29 (Sekmadienis) 19:00

Bilietų kaina:
26 - 45 €

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ pirmą kartą atvyksta į Šiaulius!

Gruodžio 29 d. Šiaulių arenoje vyks dviguba premjera. Šventinis parodymas Saulės miestui taps ir nauju lapu šlovingoje paties miuziklo istorijoje!

 

Pirmą kartą pagrindinį Žygimanto Augusto vaidmenį atliks vienas geriausių miuziklo atlikėjų Lietuvoje – išraiškingasis Jeronimas Milius. Jo galingas balsas ir vokalinis meistriškumas kaip reta sėkmingai atskleidžia sudėtingą jaunojo Žygimanto charakterį. Jeronimo Žygimantas Augustas – dar aistringesnis ir švelnesnis, kai myli, ir dar griežtesnis bei žiauresnis tiems, kas bando stoti jam skersai kelio.

„Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ – istorinis miuziklas. Ir ne tik todėl, kad jame įtaigiai papasakota mūsų karalių meilės istorija. Jį vadiname istoriniu ir todėl, kad būtent šis kūrinys tapo pirmuoju didžiausiu ir brangiausiu miuziklu, koks tik buvo sukurtas mūsų šalyje. Miuziklo scenoje pasirodo daugiau nei 50 solistų, šokėjų ir choristų, jo užkulisiuose triūsia antra tiek aptarnaujančio personalo, technikų, scenos darbininkų. Visas kūrinys veikia kaip gerai suteptas sudėtingas mechanizmas, kuriame kiekviena detalė svarbi ir privalo būti savo vietoje tinkamu laiku.

Tačiau žiūrovas nemato to sudėtingo proceso, kuris įpučia gyvybę šiam nepaprastam kūriniui. Jų akyse atsiskleidžia įspūdinga ir sukrečianti XVI a. Lietuvos karalių meilės istorija. Daugiau nei dvi valandas trunkančiame miuzikle ji papasakota ir jautriai, ir džiaugsmingai, ir dramatiškai. Meniškai ir tikroviškai. Aidint Kipro Mašanausko sukurtai muzikai ir skambant Romo Lileikio libretui, net 210 Juozo Statkevičiaus kostiumų užima kvapą – aukštosios mados kūrėjas į spektaklio drabužius tarsi į atskirą savo vardinę kolekciją sudėjo visą sielą. Scenos konstrukcija, simboliškai vaizduojanti istorinę Lietuvos ir Lenkijos jungtį, sukurta vieno talentingiausių šių dienų Lietuvos scenografų Marijaus Jacovskio.

Domina VIP ložė šiam renginiui? Spausk ČIA

 

Žiūrint spektaklį, norisi ir juoktis drauge su juokdariais, ir verkti, matant silpstančią Barborą Radvilaitę. Ją itin talentingai įkūnija dainininkė Karina Krysko. Aktorė ir dainininkė publikai nuo pat pradžių parodė itin trapią išoriškai, tačiau puoselėjančią neįtikėtiną dvasinę stiprybę Barborą. Jauną moterį, kuri buvo ne tik graži, protinga ir talentinga, bet ir mokanti pasiaukoti dėl tikros meilės. Nebijanti ją ginti net prieš didžiausius to meto autoritetus. Itin jaudinanti jos ir būsimos anytos, negailestingu ir nepalaužiamu charakteriu garsėjusios karalienės Bonos Sforcos susitikimo scena. Iki širdies gelmių sujaudina ir Kosto Smorigino (ponas Tvardovskis) atliekama garsiausia miuziklo arija „Dangus tau dovanojo aukštį“, kuri jau seniai peraugo kūrinio rėmus ir į mūsų muzikos istoriją įsirašė aukso raidėmis.

Jaunasis karalius Žygimantas Augustas į sostą sėda dar būdamas vaiku. Valdžią, kurios visai netroško, jis Vilniuje išnaudoja lėbavimams ir moterų dėmesiui užkariauti. Vienintelis žmogus, kuris gali jam patarti – dvasinis mokytojas senasis ponas Tvardovskis. Žygimantas visiškai neatitinka jo motinos, Krokuvoje reziduojančios karalienės Bonos Sforcos lūkesčių. Ji savo sūnų norėtų matyti griežtą, valdingą ir bejausmį. Tokį, kaip ji. Italė karalienė save laiko Vakarų kultūros barbarų kraštui nešėja. Įtakos jos sprendimams negali daryti niekas, net jos vyras – karalius Žygimantas Senasis. Netikėtai jaunojo Žygimanto širdyje gimsta tikras jausmas – meilė kilmingai lietuvaitei Barborai, iš garsios ir įtakingos Radvilų giminės. Barboros ir Žygimanto santuoka karalienės akyse atrodo kaip didžiausia tragedija. Barboros pusbrolis Radvila Juodasis ir brolis Radvila Rudasis nebežino, ar džiaugtis artėjančia karūna, ar baimintis dėl giminaitės sveikatos ir net gyvybės. Vakar buvęs lengvabūdis Žygimantas Augustas, meilės pakylėtas, atranda savyje tikrąjį valdovą. Jis veda Barborą nepaisydamas nieko. Tačiau jau per vėlu – jaunosios karalienės gyvybė vos plazdena, o senosios karalienės Bonos įtūžis ją veikia lyg nuodai.

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: netaikomos
Nemokamai: vaikai iki 6 metų neužimantys papildomos vietos
Nemokamai: asmenys, judantys su neįgaliųjų vežimėliais (vieta pažymėta renginio salės plane)
Lydintiems asmenis su neįgaliųjų vežimėliais : lydintieji perka bilietus už mažiausią neakcijinę kainą. Papildoma kėdė bus pastatyta šalia vietų, skirtų neįgaliesiems
Renginio trukmė : 2 val. 30 min.
Pertrauka: yra
Išankstiniai užsakymai (24 val. iki renginio pradžios): Vietoms prie staliukų priimami išankstiniai vaišių užsakymai. Užsisakant iš anksto taikoma 10% nuolaida maistui. Kreiptis tiesiogiai telefonu: +370 671 34 555 TIK DĖL VAIŠIŲ UŽSAKYMŲ
Organizagtorius: VšĮ „Pramogų sala“

Svarbi informacija

Bilietus įsigyti galima visose TICKETMARKET  kasose PC "Saulės miestas" (I - VII 10.00-21.00 val.; tel. 8 41 422 421), PPC "Akropolis" (I-VII 10.00-21.00 val.), internetu ČIA
Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
Bilietų kainos: 26, 29, 35, 39, 45 €, baras "Volfas Engelman" - 35 €.
Bilietams yra taikomi mokesčiai
Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)

*Renginys gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Bilietą įsigijęs asmuo supranta, jog jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.