Diskusijų festivalis MOKYTOJO BALSAS

2019 02 18 (Pirmadienis) 10:00

Diskusijų festivalis MOKYTOJO BALSAS vasario 18 d. nuo 10 iki 16 val. Šiaulių arenos didžiojoje salėje.

 

VISĄ RENGINIO PROGRAMA PARSISIŲSKITE ČIA

 

Apie diskusijų festivalį:

Apie permainas švietimo srityje geriausia kalbėti diskutuojant. Juk diskusija – būdas ne tik išklausyti kitus, tačiau ir patiems išsakyti savo nuomonę.

Diskusijų festivalis „Mokytojų balsas“ – tai galimybė švietimiečiams susitikti ir pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis, interaktyviai dalyvauti diskusijoje, klausytis ir išgirsti vieniems kitus, drąsiai reikšti savo mintis, ploti ar net švilpti. Kitaip tariant, buvime su kitais mokytis reflektuoti, kalbėtis apie tai, kas svarbu ir jaudina.

Renginio tikslas:

Atvirai, be baimės gvildenti aktualiausias švietimo temas, kelti klausimus apie socialinio emocinio ugdymo pritaikymą mokykloje, jo tikslus ir uždavinius. Paprastai tariant, suvokti kas iš to? Ir kam to reikia? Atsakyti į šiuos ir kitus švietimo bendruomenei aktualius klausimus padės savo srities profesionalai. Kad būtų drąsiau pradėti kalbėtis, diskusijoms toną duos socialinio emocinio ugdymo ekspertai, kurie mielai išklausys ir visų norinčiųjų pasisakyti.

Nepamirškite, kad mokytojas, tai ateities visuomenės formuotojas, todėl būtina išgirsti, apie ką šnabždamasi mokyklos koridoriuose, kabinetuose, mokytojų kambariuose ar tyliai užvėrus namų duris. Nepraleiskite progos atvirai padiskutuoti su žymiausiais švietimo ekspertais. Būkite aktyvūs diskusijų festivalio „Mokytojo balsas“ dalyviai ir išdrįskite atvirai kalbėtis apie mokyklą, į kurią norisi eiti.

Diskusijų temos:

- „Kas mokyklose yra prioritetas, dalykinių žinių ugdymas ar socialinis ir emocinėms ugdymas? O gal egzistuoja balansas?" Mokyklų vadovai, praktikai, ekspertai apie tai: kaip išlaikyti balansą tarp SEU ir dalykinių žinių ugdymo, kaip galima integruoti SEU į pamokų veiklas, asmeninės įžvalgos apie tai kaip SEU prisideda prie akademinių pasiekimų ir ar jis iš tiesų reikalingas?

- „Kaip klasės vadovas gali formuoti klasės bendruomenę?“ Mokyklų vadovai, praktikai, ekspertai diskutuos apie tai: koks klasės vadovo vaidmuo šiandien? Ką klasės vadovui reiškia juo būti? Ar per pertraukas jis lieka klasėje? Koks santykis su auklėtiniais lemia tai, kad jie nori sugrįžti į klasę? Kaip klasės vadovas gali formuoti/sutelkti klasės bendruomenę.

- „Kaip įvertinti mokinio/ mokytojo sėkmę klasėje/ mokykloje?" Ar dabartinis mokinio pasiekimų vertinimas pažymiais skatina, o gal priešingai, smugdo vaikų motyvaciją veikti / tobulėti? Sėkmingos mokyklos vertinamos pagal tai kiek mokinių surenka aukščiausius brandos egzaminų balus, dalyvauja olimpiadose, įstoja į aukštąsias mokyklas. Ar tokie algoritmai nėra paviršutiniški?

- „Kas yra socialinis emocinis ugdymas dar viena populiari sąvoka ar įrankis, padėsiantis siekti tikslų mokykloje, darbe, visuomenėje?" Žymūs visuomenės veikėjai apie tai: kaip socialiniai emociniai įgūdžiai praverčia įvairiose kasdieninėse situacijose: darbo pokalbyje, derybose, kūrybiniame procese, komandiniame.

Papildoma informacija

Organizatorius: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Švietimo mokslo ir sporto ministerija, Edukatoriai.lt
Kontaktinis asmuo: Asta Bucevičiūtė, asta.buceviciute@lvjc.lt; 8 621 26846; Jūratė Janavičienė, jurate.janaviciene@lvjc.lt, 8 610 02633
Pertraukos: Registracija 9–10 val., pietų pertrauka 12–13 val.
Durys atidaromos: 8.30 val.
Bilietų kainos: 9 €  – 1 asm, 6 € – 1 asm., jei iš 1 įstaigos dalyvauja > 4 asm. grupė
Registracijos ir bilietų nuoroda: https://mokytojo-balsas.eventon.lt/?fbclid=IwAR07MBYCOKXLhJD1FDLA9E0jnr7sq4sv2w-PyHRBIK2JRlqcOhY403Aq7js