VšĮ „Pramogų sala“ direktorius G. Radavičius išteisintas pagal visus inkriminuotų kaltinimų epizodus

2016 m. balandžio 18 d. Nuosprendžiu Lietuvos Apeliacinis teismas Šiaulių apygardos prokuratūros apeliacinį skundą atmetė, palikdamas galioti Šiaulių apygardos teismo 2015 m. gruodžio 18 d. nuosprendžio dalį, kuria buvęs Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius buvo visiškai išteisintas, taip pat palikdamas galioti nuosprendžio dalį, pagal kurią Šiaulių arenos koncesininko Viešosios įstaigos „Pramogų sala“ generalinis direktorius Gintaras Radavičius taip pat buvo išteisintas pagal visus kaltinimo straipsnius, išskyrus vieną epizodą – dėl indėlių sertifikatų ir obligacijų įgijimo Viešosios įstaigos vardu iš banko „Snoras“.

Apeliacinis teismas, nuodugniai ištyręs bylos medžiagą bei apeliacinį skundą, jį patenkino ir G. Radavičių visiškai išteisino ir pagal paskutinį epizodą - nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, taip pat panaikino nuosprendžio dalį, kuria iš G. Radavičiaus buvo priteista atlyginti 63 703 eurų Šiaulių miesto savivaldybei.

„Apeliacinis teismas pagaliau padėjo tašką istorijoje, kuri tęsėsi penkerius metus (ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2011 metų gegužę). Kai kurie joje nagrinėti įvykiai buvo dešimties metų senumo. Ši byla išsiskyrė tuo, kad pagrindinius įrodymus gynyba buvo priversta teikti tiesiogiai teismui, kviesti begalę liudytojų, kai paprastai šį darbą turėtų atlikti ikiteisminio tyrimo institucijos. Be to, ji išsiskyrė dar ir tuo, kad buvo inicijuota vieninteliam koncesininkui, valdančiam areną, nors tokiomis pat ar panašiomis sąlygomis yra valdomos visos Lietuvos sporto arenos, statytos Europos krepšinio čempionatui. Nuodugnų Apeliacinio teismo bylos ištirtumą rodo faktas, kad aprašomojoje nuosprendžio dalyje yra nurodomos aplinkybės, kurių gynyba net nepaminėjo apeliaciniame skunde. Tai rodo aukštą teisėjų profesionalumą, įsigilinimą į bylos medžiagą. Šis išteisinamasis nuosprendis dar gali būti apskųstas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam teismui, tačiau tikiuosi, kad Generalinės prokuratūros prokurorai nuodugniai išstudijuos Apeliacinio teismo nuosprendį ir to nedarys, pripažindami teisinių argumentų viršenybę prieš bet kokius kitus, - Apeliacinio teismo nuosprendį komentavo G. Radavičiaus gynėjas advokatas Stanislovas Liutkevičius“.