Stebinantis 10-asis Šiaulių arenos sezonas

10-asis Šiaulių arenos sezonas maloniai nustebins: išvysime pasaulio ir Lietuvos muzikos garsenybes, sugrįžtantį ledo šou ir įvairių sporto šakų varžybų.

Rugsėjo 29 –ą dieną Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje įvyks ilgai laukto, unikaliu humoro jausmu pasižyminčio Juozo Erlicko pasirodymas su programa „Ne visi namie“. Šis „Raudonų muzikinių vakarų“ koncertinis vakaras taps puikia įžanga į jubiliejinį 10-ąjį sezoną švenčiančios Šiaulių arenos oficialų atidarymo koncertą, kuris nugriaudės jau spalio 8 –ąją.  Antrąjį spalio mėnesio šeštadienį Saulės mieste lankysis ir visiems arenoje susirinkusiems žiūrovams energingą gyvo garso koncertą su grupe skambant visame pasaulyje pripažintiems hitams dovanos legendinė amerikiečių roko muzikos atlikėja Suzi Quatro. Dar prieš koncertą šventinę atmosferą palaikys vidurdienį prasidėsiančios tradicinės „Žmonų“ nešimo varžybos, kurių dalyviams organizatoriai žada ne tik vertingus prizus, bet ir kvietimus į oficialų 10-ojo sezono atidarymo koncertą, kuris vyks tą patį vakarą.

Būtent šis įspūdingas renginys bus tarsi viso ko pradžia. Šiais metais jubiliejinį sezoną mininti Šiaulių arena žada visus nustebinti ne tik renginių gausa, bet ir jų įvairove. Vos nuaidėjus paskutiniesiems S.Quatro dainų akordams arena pradės intensyvų pasiruošimą daug žiniasklaidos ir sporto mėgėjų dėmesio sulaukiančioms tarptautinėms konkūrų varžyboms, kurių programa šiais metais bus praturtinta ir specialiais koncertiniais pasirodymais. Intensyvų spalio mėnesio renginių maratoną pratęs moterišku žavesiu Lietuvos muzikos gerbėjų širdis kasmet vis labiau užburianti atlikėja Monika Linkytė. Tiesa, jausmingas ir lyriškas melodijas jau kitą dieną kaip mat pakeis visiška priešingybė. Spalio 22—osios vakarą Šiaulių arenoje tvyros kvapą gniaužianti atmosfera, o susirinkę sporto aistruoliai turės progą gyvai pamatyti nesuvaidintas ir nenuspėjamas tarptautinio bušido turnyro „Saulės mūšis 780“ ringo kovas, skirtas Šiaulių miesto jubiliejui paminėti.

10-ąjį sezoną kultūrinių renginių mėgėjai turės ir kitų alternatyvų – ketvirtus metus Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje žiūrovų pageidavimu bus tęsiamas jau pamėgtas „Raudonų muzikinių vakarų“ renginių ciklas, kuris visus skirtingų muzikos skonių gurmanus pakvies į išskirtinai jaukius vakarus prie staliukų. Tradiciškai šio ciklo renginiuose bus galima mėgautis ne tik artimoje aplinkoje vykstančiu koncertu ar pasirodymu, bet ir šeimos, draugų ar kolegų kompanija.

Ne paslaptis, jog vienas laukiamiausių šio pusmečio koncertų įvyks lapkričio 3 –ą dieną. Po penkerių metų pertraukos ant Šiaulių arenos scenos ir vėl užlips auksiniu balsu tituluojamas Rusijos pop muzikos ir operos dainininkas Nikolajus Baskovas. Ne valia nepaminėti ir kitų lapkričio mėnesį vyksiančių didžiųjų pasirodymų. Visus šiuolaikinio humoro gerbėjus į savo išskirtinį „Stand Up“ projektą „ManTaiVienodai“ pakvies ko gero populiariausi šių dienų Mantai Lietuvoje – Mantas Stonkus ir Mantas Katleris. Tuo tarpu lapkričio 18 –ą dieną pirmą kartą Lietuvoje bus galima išvysti analogo neturintį, pasaulinės šlovės ir pripažinimo sulaukusį prabangų projektą „The Whitney Houston Show“. Gyvo garso koncerto metu vienos visų laikų geriausios atlikėjos W.Houston kūrinius atliks stulbinančiai panašiu balso diapazonu pasižyminti Belinda Davids.

Nors šventinis gruodžio mėnuo kaip visuomet pasižymi renginių gausa, šįsyk jis bus išskirtinis ir jų kokybės atžvilgiu. Mėnuo prasidės Šiaulių miesto 780 -ajam jubiliejui paminėti skirtu iškilmingu renginiu, kurio programa bus užpildyta moderniais, efektingais scenografiniais sprendimais ir įspūdingomis vizualizacijomis. Pasak Šiaulių arenos generalinio direktoriaus Gintaro Radavičiaus 10 -ajam sezonui gruodžio mėnesio renginiai buvo renkami labai atsakingai, siekiant įtikti kiekvieno potencialaus žiūrovo skoniui.

„Žinome, kad ne visi žmonės aktyviai lankosi renginiuose ir suprantame, kad tam yra objektyvių priežasčių. Yra tam tikra žmonių grupė, kurie įvairiuose renginiuose lankosi viso sezono metu, bet didžioji dalis pasirenka vieną ar du renginius, kuriuos norėtų išvysti labiausiai. Dažniausiai tie renginiai būna siejami su artėjančiomis šventėmis, o jų nuotaiką  jaučiame jau visą gruodžio mėnesį. Būtent dėl šių priežasčių gruodžio mėnesio renginių repertuarą pildėme išties atsakingai, siekdami patenkinti įvairaus skonio žmonių interesus. Galime pasidžiaugti, kad po kelių metų pertraukos į Šiaulių areną sugrįš visų labai pamėgtas ledo šou, kuris šįsyk bus dar patrauklesnis, nes renginio metu vyks ir gyvos muzikos pasirodymai. 90 –ųjų stiliaus muzikos gerbėjų džiaugsmui prieš pat Kalėdas bus surengtas grandiozinis „90-ųjų Geriausiųjų“ koncertas, o Kalėdų dieną visi galės pasimėgauti, jau drąsiai galiu teigti, vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Jazzu koncertu“, - šventinio laikotarpio renginių repertuarą pristatinėjo Šiaulių arenos generalinis direktorius G.Radavičius.

Be viso ko,  10-asis Šiaulių arenos sezonas išsiskirs ir sporto renginių įvairove. Jau dabar aišku, kad be jau minėtų tarptautinių konkūrų ir bušido varžybų arenoje bus surengtos ir tarptautinės tinklinio bei žolės riedulio varžybos, o taip pat sporto aistruolių dėmesio lauks ir atsinaujinusi „Šiaulių“ krepšinio komanda. Neliko pamirštas siekis, kaip ir pernai, sausio mėnesį ir vėl dedikuoti visų sportų karaliui futbolui.

„Viliamės, kad pavyks įgyvendinti planą ir sausio mėnesį arenoje paskirti futbolui. Manau, kad šis 10 –asis sezonas bus ypatingas ne tik įvairiausių koncertų gausa, bet ir tuo, jog ko gero per vieną sezoną surengsime kone daugiausiai atskirtų sporto šakų varžybų per dešimtmečio gyvavimo istoriją“, - bandydamas prisiminti prabėgusius metus sakė Šiaulių arenos vadovas.

Ne ką mažiau įspūdinga programa yra planuojama ir pavasario pusmečiui. Vis tik kol kas nuspręsta neatskleisti visų kortų ir išsaugoti intrigą, juolab, kad iki Naujųjų metų žmonės ir taip turės iš ko pasirinkti.

„Didžiąją dalį renginių esame susidėlioję jau ir pavasario pusmečiui. Galiu prasitarti, kad legendinė Lietuvos grupė „Bix“ pavasarį švęs savo apvalų kūrybinį jubiliejų ir vienintelį koncertą išskirtinai dovanos būtent Šiauliams. Apie kitus didžiuosius koncertus visi sužinos sekdami informaciją mūsų svetainėje ir kitose informacijos sklaidos priemonėse“, - palikdamas intrigą kalbėjo G.Radavičius.

A.Staponkaus nuotr.