Šiaulių arenoje tikinčiuosius subūrė Šeimų šventė (VIDEO)

Tūkstančiai tikinčiųjų iš visos Lietuvos sekmadienį būrėsi Šiauliuose. Sausio 7 dieną Šiaulių arenoje vyko tradicinė, jau 17-oji Šiaulių vyskupijos Šeimų šventė. Kaip ir kasmet, buvo aukojamos iškilmingos šventosios mišios, po kurių skambėjo įspūdingas koncertas.

Šiauliuose tęsiama tradicija, bažnyčiai minint Tris karalius, kalėdinį laikotarpį užbaigti unikaliu renginiu – Šeimų švente. Jau 17-tą kartą Šiaulių vyskupijos rengiama šventė, šiemet pavadinta „Marija, tu radai malonę pas Dievą“, ir vėl suburė ne tik tūkstančius tikinčiųjų šeimų iš įvairiausių šalies miestų bei miestelių, svečių iš užsienio, bet ir mūsų krašto dvasininkus, daugelį Lietuvos vyskupų.

Kaip ir kasmet, bene prasmingiausias Šeimų šventės akcentas – santuokos įžadų atnaujinimas. Pasak šventės sumanytojo – Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio – šeimoms tai labai jaudinanti ir jautri akimirka. Jo ekscelencijos įsitikinimu, toks renginys apskritai atlieka labai svarbų vaidmenį šiandienos visuomenėje.

„Šiandien šeimoms labai reikia atramos, pavyzdžio, kaip išsaugoti tikėjimą, meilę ir bendrystę. Ši šventė kaip tik to ir moko“, - sakė Eugenijus Bartulis.

12 valandą Šeimų šventė prasidėjo iškilmingomis šventosiomis mišiomis, kuriose pirmą kartą giedojo choras, suburtas iš skirtinguose Lietuvos miestuose gyvenančių narių. Po jų, kaip ir kasmet, skambėjo tikintiesiems paruošta ypatinga muzikinė dovana. Po sėkmingo debiuto praėjusių metų Šeimų šventėje, su išskirtine, dar niekur pasaulyje neskambėjusia programa „Muzikinė kelionė piligrimų takais“ į Šiaulius grįžta Italijoje, Milane, gyvenanti žinoma smuikininkė Saulė Kilaitė.

Etaplius.lt informacija