Pirmajame Lietuvos atvirojo 3x3 krepšinio čempionato etape dalyvaus ir Europos čempionai

Vasario mėnesį pristatytas Lietuvos atvirasis 3x3 krepšinio čempionatas neliko nepastebėtas ir užsienyje – jau pirmasis iš penkių čempionato etapų sulaukė susidomėjimo iš pajėgių 3x3 krepšinio pasaulio komandų. Likus mažiau nei savaitei iki čempionato pradžios jau yra aišku – čempionatas bus aukšto lygio.

Į Šiaulius pakovoti dėl vietos „Kaunas Challenger 2018“ turnyre atvyks geriausios kaimyninės Latvijos ir Rusijos 3x3 krepšinio komandos.

Iš netoli Šiaulių esančios Latvijos į Lietuvą atvyks trys 2017-ųjų metų Europos 3x3 krepšinio čempionai Nauris Miezis, Agnis Čavars ir Karlis Lasmanis. „Ghetto Basket“ komandos krepšininkai su „Riga“ ekipa pasauliniame komandų FIBA reitinge užima šeštą vietą. Nyderlanduose vasarą vykusiame Europos čempionate šie latviai sugebėjo nutraukti Balkanų šalių dominavimą ir pasidabino aukso medaliais.

„Be jokių abejonių – džiaugiamės, kad Lietuvoje turėsite atrankas bei „Challenger“ turnyrą. Tokio lygio turnyras Lietuvoje į naudą išeis visoms Baltijos šalims. Kuo didesnis ir kuo stipresnis turnyras bus, tuo geresnes mūsų komandas jis padarys. Prieš metus „Challenger“ turnyrą turėjo Estija, o dabar, kai 3x3 krepšinis tapo olimpine sporto šaka, susidomėjimas ja didėja visur“,- prieš atvykdami į Lietuvą mintimis dalinosi Latvijos krepšininkai.

Beje, vos vasarą naujai iškepti Europos 3x3 krepšinio čempionai pripažino, kad Lietuvoje laukia stipraus čempionato.

„Visų pirma, tikimės stipraus čempionato bei gerų mačų. Visi žinome, kad lietuviai žino kaip žaisti krepšinį ir jiems visai nesvarbu, vienas prieš vieną, trys prieš tris ar penki prieš penkis. Žinome keletą gerų komandų bei vaikinų, kurie nuolat atvyksta į Rygą ir dalyvauja „Ghetto Basket“ turnyruose“,- gerų žodžių apie savo kaimynus negailėjo latviai.

Įdomu tai, kad N.Miezis ir A.Čavars individualiame FIBA 3x3 krepšininkų reitinge užima atitinkamai devynioliktą ir dvidešimtą vietas.

Iš kiek tolėliau atvyks ir Lietuvos 3x3 krepšininkų pajėgumą išmėgins dvi Rusijos 3x3 krepšininkų komandos, tarp kurių ir penki tarp dešimties geriausių šalies 3x3 krepšininkų patenkantys Michailas Verškovas, Denisas Bergmanas, Nikolajus Šangičevas, Nikita Makševas ir Šatašvilis Šalva.

Taip pat, Šiauliai priims ir užsienio veteranų – jau dabar apie savo atvykimą patvirtino Estijos bei Latvijos veteranai.

Vis dar neužsiregistravę į „Šiaulių arenoje“ jau mažiau nei už savaitės vyksiantį pirmą čempionato etapą, tačiau norintys tą padaryti dalyviai registraciją bei visą informaciją iki kovo 8d. 23:59 val. gali rasti adresu www.krepsinionamai.lt/3×3 paskelbtoje registracijos formoje.

Visas Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato finalines kovas galėsite tiesiogiai stebėti per TV6 televiziją.