Paroda „Ką veiki? 2016“ trečius metus iš eilės visus suvienys įvairiaspalve veiklų gama

„Pamatyk, išbandyk, įsitrauk“ – su tokiu šūkiu jau rugsėjo 8 -ą dieną Šiaulių arenoje ir jos prieigose trečiąjį kartą startuos sulig kiekvienais metais augantis projektas paroda „Ką veiki? 2016“. Kaip ir pernai renginyje  daugiausiai šurmuliuos veiklus jaunimas, tačiau ir suaugusieji čia turės galimybę pamatyti tai, ko jiems per savo sukauptą patirtį dar nėra tekę išvysti.

Pagrindinis šių metų projekto akcentas – savanorystė. Renginio organizatoriai nori ypatingai atkreipti jaunimo dėmesį į šią visapusiškai naudingą ir prasmingą veiklą, kuri pasaulyje pataruoju metu žmonių kasdienybėje užima vis svarbesnes pozicijas. Savanoriškų veiklų sričių, kuriose ugdomas jauno žmogaus suvokimas, praplečiamas akiratis, įgyjama naudingos patirties ir susipažįstama su įvairiausiomis technikomis yra itin daug, bet dažnai ši informacija tiesiog nepasiekia jaunuolių, kurie galbūt mielai prie jų prisijungtų. Galimybę artimiau susipažinti ir padiskutuoti savanoriškų iniciatyvų temomis suteiks nuo 11 val. Šiaulių arenos konferencijų salėje vyksianti konferencija „Aš – savanoris. Mitai ir tikrovė“. Parodoje „Ką veiki? 2016“ taip pat dalyvaus kelios dešimtys įvairiausiomis savanoriškomis veiklomis užsiimančios organizacijos, kurios sieks pritraukti lankytojų dėmesį ir sužadinti jų norą prisidėti prie prasmingos veiklos. Pagrindinį dėmesį savanorystei skirs ir „Sportas visiems“ organizacija, kuri tradiciškai rengs masinį bėgimą pavadinimu „Bėgimas už savanorystę“.

Šiuo moderniu laikotarpiu daugelis jaunuolių yra linkę savo laisvalaikį leisti žaisdami įvairius kompiuterinius žaidimus. Ko gero, tai nėra pats blogiausias pasirinkimas, tačiau dažnu atveju taip nutinka dėl neturėjimo atsakymo į pagrindinį klausimą, kurį kelia ir parodos organizatoriai - „ o, ką veikti?“. Būtent į šį klausimą atsakymus jau turinti jaunuolių dalis nuo 16 val. parodoje demonstruos kokiomis veiklomis jie užsiima ir kas būtent juos veda į priekį. Į šį esminį klausimą savo atsakymus gali pateikti ir suaugusieji, kurie ir yra šio projekto idėjos autoriai.

Šiaulių arenos generalinis direktorius Gintaras Radavičius jaunystėje rinkosi sportines veiklas, tačiau neatsisakydavo ir įvairių jaunimo renginių organizatoriaus vaidmens.

Pirmą kartą parodoje „Ką veiki 2016“ vyksiančio unikalaus moksleiviams skirto muzikinio projekto „3G“ (Gyvai Grojančios Grupės) iniciatorius G.Radavičius džiaugiasi, kad jauniems, perspektyviems ir galbūt dar tik pradedantiems savo muzikines karjeras atlikėjams bus puiki proga pasireikšti ir parodyti savo sugebėjimus ne tik visiems lankytojams, bet ir tokiems Lietuvos muzikos scenos grandams kaip Gytis Paškevičius bei Saulius Urbonavičius-Samas, kurie šiame konkurse užims vertintojų kėdes. Prie jų taip pat prisijungs ir šio konkurso prodiuseriai, gerai žinomi Šiaulių miesto muzikos pedagogai Kęstutis ir Rasa Stoškai.

„Manau, kad muzikuojančiam jaunimui – tai unikali galimybė. Šis konkursas leis atskleisti savo talentus visiems, kurie jau jaučiasi pribrendę parodyti save ir už mokyklos kiemo ribų. Taigi, kviečiu visus tapti šio renginio dalimi“, - skatindamas prisijungti prie „3G“ konkurso dalyvių gretų kalbėjo G.Radavičius.

Projekto koordinatorė Rasa Benediktavičienė taip pat neatsispirdavo sportui, kuris ir dabartinėje jos kasdienybėje užima vieną svarbiausių laisvalaikio vietų. Pastaruoju metu ji ypač aktyviai propaguoja paplūdimio tinklinį bei mokosi būriuoti. Tačiau organizatorė tikina, kad niekada nevėlu išmėginti kažką naujo, nes tik bandydami galime atrasti.

„Paroda vyks jau trečius metus, tačiau galiu pasakyti, kad ir man, kaip renginio koordinatorei kiekvienais metais tenka nustebti. Mūsų jaunimas iš tikrųjų nestinga kūrybingumo ir originalumo, tad nors ir yra tradicinių, populiarų veiklų, kuriomis užsiima didelė masė jaunimo yra ir tokių, kurios prikausto dėmesį dėl savo unikalumo. Žinoma, parodoje daug kas priklauso ir nuo sugebėjimo pristatyti savo atstovaujamą veiklą. Kartais veikla gali būti labai paprasta ir elementari, pavyzdžiui tapyba, bet sugebėjimas ją pateikti lankytojui taip, kad pastarasis negalėtų atitraukti nuo jos akių – tai tikras menas. Mūsų tikslas, kad parodoje apsilankęs jaunimas ir jų tėveliai iš jos išeitų atradę kažką naujo ir neįprasto“, - sakė renginio iniciatorė.

Parodos metu taip pat veiks ir nuotaikingas „Splius“ atrakcionų parkas, kurį galės išbandyti visi aktyviai įvairiose veiklose dalyvaujantys lankytojai.