Neda ir O.Ditkovskis: mūsų koncertai - tai vyro ir moters dialogai ir monologai apie amžinąsias vertybes

Kovo 22 d. 19 val. į Šiaulių arenos Mažąją salę pristatyti naujos programos ir ilgai gerbėjų lauktos kompaktinės plokštelės „Muzikiniai monologai“ atvyksta neišskiriamas scenos duetas – Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis. Jiems talkins profesionalūs muzikantai – Vytautas Labutis (saksofonas), Richardas Banys (fortepijonas), Andrius Afinogenovas (bosinė gitara). Neabejotinai šis koncertas taps puikia dovana visiems geros muzikos mėgėjams.

Belaukiant koncerto pakalbinome Olegą ir Nedą apie jų tandemą, ritualus ir, žinoma - apie  naujausią bendrą muzikinį darbą.

Tai pirmasis Jūsų bendras albumas. Kodėl taip ilgai delsėte jį išleisti? 

Neda: Buvo minčių išleisti albumą ankščiau, sutrukdė elementarios finansinės bėdos, bet gal ir į gerą, nes norėjosi albumo, kuris būtų išjaustas, išmylėtas, išgrynintas, patikrintas publikos, o tam reikėjo laiko. Ir tas laikas atėjo, nebuvo jokių priverstinių „gimdymų“, kūrybinių nesutarimų ir nesusipratimų. BARDAI LT inicijavo, paskatino ir padėjo išleisti. Beliko tik užrašyti, ką išgrojom per beveik 13 metų bendros koncertinės veiklos.

Olegas: Pasinaudojome „Aušros vartų“ principu – rinkome pinigus, žmonės padėjo. Už tai esame jiems labai dėkingi.

Jūsų gyvenime daugiau dialogo ar monologo?

Neda: Nemanau, kad galima vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą. Esu scenos žmogus, tarsi visada turėčiau kontaktą su žmonėmis ir net su daug žmonių.... bet yra laikas, kai norisi nuo visko atsiriboti ir būti tik su savimi. Mėgstu vienatvę, nebijau jos. Ji graži, tai ne vienišumas. Tad savo gyvenime turiu visišką balansą.

Olegas: Daugiau tylos, kartais spengiančios.

Olegas – santūrus, nedaugžodžiaujantis, ironiškas perfekcionistas su puikiu humoro jausmu. Neda – emocionali, jausminga, atrodo, vis nenustygstanti vietoje, o scenoje atiduodanti visą save. Kaip dvi tokios skirtingos asmenybės kartu nuėjo (ir vis eina) tokį ilgą kūrybinį kelią?

Neda: Reiktų klausti kitų, bet esu girdėjusi, kad mūsų tandemas yra nepanašus į kitus, turime savitą braižą ir stilių. Su Olegu mus veža tie patys dalykai, mes ieškome prasmės ir gylio dainose ir nepakenčiame paviršutiniškumo. Mums abiems svetimas abejingumas tam, ką darome. Abu dieviname muziką, kurią grojame.  

Olegas: Turbūt – požiūris į darbą. Džiaugiamės, kad girdime ir jaučiame vienas kitą scenoje.

Ar turite kokių nors „ritualų“ prieš koncertą?

Neda: Ritualas pas mus vienas – išgerti stiprios kavos! Abu ją dievinam.

Olegas:  Taip. Susiderinti instrumentus ir garsą. „Pabudimo džiaugsmo“ ritualas.

Prisiminkite sentimentaliausią bendrą pasirodymą.

Neda: Buvo sakrališka ir tuo pačiu be galo keista ir įdomu koncertuoti Joninių naktį šalia Martyno Jankaus muziejaus esančioje daržinėje su kiauru stogu, o besibaigiant koncertui, pradėjo švisti ir ryškėti kiauras daržinės stogas, lyg rėtis... Buvo be galo romantiška ir beprotiškai smagu. 

Olegas: Praktiškai visi – groju ir… verkiu.

Susitikti koncerte kviečia geros muzikos ekspertai „Bardai LT“.