Naują Imre’s Kalmano operetės „Silva“ pastatymą išvysime ir Šiaulių arenoje

Pratęsdama profesionalaus meno renginių tradiciją pavasariais Šiaulių arena žiūrovus kviečia į premjerą – vengrų kompozitoriaus Imre’s Kálmáno operetę „Silva“. Tai populiariausia I. Kálmáno operetė, drąsiai vadintina „bisų motina“, nes be Bonio dainelės, Silvos čardašo, Silvos ir Bonio ar Bonio ir Stasi duetų neapsieina didžiųjų operos solistų koncertinės programos.

Tikrasis operetės pavadinimas yra „Čardašo karalienė“, o pagrindinės herojės Silvos vardu pavadinta ir pirmą kartą pastatyta ji buvo Sankt Peterburge 1917 m. Kálmánas – naujosios Vienos operetės klasikas žinomiausią savo operetę pradėjo kurti 1913 m.

Šiaulių arenoje susirinkusią publiką pasitiks per 100 Kauno muzikinio teatro artistų – solistai, orkestro muzikantai, choro dainininkai, baleto šokėjai ir kiti nuostabaus reginio dalyviai.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre atgimusi žiūrovų pamėgta operetė „Silva” suspindėjo naujomis spalvomis. Puiki muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga istorija. Melodraminis operetės siužetas atskleidžia vieną ryškiausių visų laikų socialinio gyvenimo aktualijų – konfliktą tarp ryškios asmenybės ir snobizmu persmelktos visuomenės, šiuo atveju tarp varjetė artistės Silvos ir aristokratų elito. Kaip ir būdinga žanrui, audringa meilės istorija apipinta smagiais ir intriguojančiais pokštais.

Režisierė Rūta Bunikytė „Silvos“ sceninio sprendimo raktu pasirinko keisti scenoje vykstančių įvykių laiką. Kūrinio veiksmas vyksta XX a. pradžios varjetė, o šis pastatymas, pasak režisierės „pilnas matomų ir nematomų herojų, siekia atrasti meilę dinamiškame 1935-ųjų gyvenime“.

„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji – viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką”, – trumpai apibūdindama meilės sąvoką kalbėjo režisierė.

„Silva“ – labai gerai žinoma operetė, ne kartą rodyta ir Kauno muzikiniame teatre. Žiūrovai jau žino, kaip viskas buvo ir kas turi būti. Tad mūsų tikslas papasakoti „Silvos“ istoriją taip, kad joje atsirastų ir netikėtų momentų. Juk ir skaitydami tas pačias knygas matome jas skirtingais vaizdais. Tai – mūsų gyvenimo patirčių kompleksas, kuris atsiskleidžia vizualizuodamasis. Kiekvieno kūrėjo pastatymai bus skirtingi. Mes šiame spektaklyje sieksime ryškiau atskleisti pagrindinių herojų gyvenimo aplinką. Juk tai, ką darome, su kuo bendraujame, kur gyvename – kuria ir mus pačius”, – pasakojo autorė.

„Įvykių epicentre – įsimylėjusi porelė, už jų – skaitantis šiandienos laikraštį senolis, o tolumoje – dešimtys į darbus bėgančių žmonių. Viskas priklauso nuo mūsų susikoncentravimo taško. Tokia bus ir mūsų „Silva“ – pilna matomų ir nematomų herojų, siekiančių surasti meilę dinamiškame 1935-ųjų gyvenime” – kviesdama šiauliečius įsimintiną datą – 2019 metų balandžio 19 dieną 19 val. praleisti laiką prasmingai trumpai pagrindines siužeto detales atskleidė kūrėja.