Mantas Wizard prieš pasirodymą arenoje: triukus sujungsiu su magiškomis istorijomis

Artėjant Helovinui, regis, net ore tvyro magija. Bene žinomiausias Lietuvos iliuzionistas Mantas Wizard sako, itin mėgstantis rudenį. Jam tai gražus ir magiškas metas. „Nuo vaikystės labai mėgau mistinius filmus ir knygas, tai mane įkvepia ir dabar. O Helovinas tokioms pramogoms geriausias laikas“, – sako žinomas artistas, besiruošiantis netrukus įvyksiančiam jo autoriniam šou.

M. Wizard šiandien jau neskaičiuoja, kiek įvertinimų iš tarptautinių renginių parvežė į Lietuvą: „Tikriausiai esu daugiausiai tarptautinių apdovanojimų turintis iliuzionistas Lietuvos istorijoje. Labai tuo džiaugiuosi, kad savo šalį galiu garsinti visame pasaulyje“. M. Wizard yra pelnęs net du apdovanojimus Prahoje (Grand Prix), tapęs prizininku Kanuose (Colombe d’Or), Lenkijoje, Olandijoje; kai Italijoje laimėjo magijos čempionatą, buvo pakviestas pasirodyti kaip kviestinis svečias Las Vegase, Pasaulio magijos seminare. „Ir po viso to kaskart eidamas į sceną vistiek jaučiu nedidelį jaudulį, kaip tą patį pirmą kartą...“, – atvirai sako žinomas artistas.

Mantai, kaip manote, ar magija, iliuzija gali būti įdomi XXI amžiaus žmogui ir kuo galėtų jį nustebinti?

 

Be abejo gali! Iliuzijos menas šiuo metu labai populiarus visame pasaulyje. Daugybė televizijos projektų, komercinių ir privačių renginių neapsieina be magiškų pasirodymų. Dėl to labai džiaugiuosi ir seku pasaulines tendencijas, naujienas šioje meno srityje. Nors mes kasdienybėje pripratę prie mus supančių techninių stebuklų – šiuolaikiniai telefonai, lėktuvai ir t.t. Tačiau be galo smagu, kad iliuzijos menas vis dar gali nustebinti ir pritrenki daug mačiusį, išprususį, apsiskaičiusį, modernų žmogų.

Artėja Jūsų autorinis vakaras Šiaulių arenoje. Kuo jis bus ypatingas?

Tai pirmas ir vienintelis mano autorinis vakaras šįmet. Be galo laukiu lapkričio 2-osios vakaro Šiaulių arenoje. Kadangi pastaruoju metu itin daug dirbu privačiuose renginiuose, viešus pasirodymus rengiu retokai. Noriu, kad tai būtų ne šiaip paprastas pasirodymas, o jaukus, labai linksmas ir žiūrovus paliečiantis renginys. Triukus sujungsiu su magiškomis istorijomis, lyg būtų monospektaklis. Pasirodyme dalyvaus mano žaviosios scenos partnerės, tarp kurių ir žinoma balerina Kristina Tarasevičiūtė. O netikėtumo ir geros muzikos mums įneš puikus gitaros meistras Giedrius Balčiūnas-Jumbo, tad spalvų ir įkvėpimo šiam vakarui nestigs.

Jau daugelį metų bendradarbiaujate su balerina K. Tarasevičiūte. Kaip Jums pavyksta sutarti, ar nekyla ginčų dėl sceninių sprendimų, galbūt įsiklausote kartais ir į Kristinos patarimus, idėjas?

Mes puikiai sutariame – esame ne tik kolegos bet ir artimi draugai. Tariamės ir repetuojam kai kuriuos triukus drauge, klausiu Kristinos nuomonės nuolatos. Abu esam scenos žmonės ir gerbiam vienas kito talentą, tai yra svarbiausia norint sutarti. Šiauliuose atliksime ypatingą programą – modernią ir šiuolaikišką klasikinio triuko su kardų dėžėje dingstančia mergina versiją, man padės ir žiūrovai iš salės. Kristina yra šaunuolė ir tikroji šio, ypač sudėtingo, triuko žvaigždė.

Daug keliaujate. Įdomu tai, kad šou metu pristatysite įvairias šalis ir jų dvasią atspindinčius magiškus triukus.

- Bene iš kiekvienos kelionės parsivežu kokią nors triuko ar jo pateikimo idėją. Noriu kad mano programa būtų tarsi kelionė – kelionė laiku ir kelionė po skirtingas kultūras. Tai renginiui suteiks spalvų ir gražių istorijų. Kaip ir minėjau, nenoriu, kad tai būtų tik triukų šou, o vientisas spalvingas monospektaklis, kuris gal net kažką įkvėps bei parodys, kad pasaulyje viskas yra įmanoma.

Šaltinis: Žmonės.lt