Latvių sėkmė 3x3 krepšinyje: kaimynai gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvai

Jau mažiau nei už dviejų savaičių Šiauliuose startuos Lietuvos atvirasis 3×3 krepšinio čempionatas. Kovo 11-ąją dieną Saulės mieste vyks pirmasis iš penkių čempionato etapų, kuriame tikimasi sulaukti nemažo susidomėjimo. Jį yra išreiškusios ir kaimyninių šalių 3×3 komandos.

Nors Lietuvoje 3×3 krepšinio istorija dar tik pradedama, įkvėpimo mūsų šalies krepšinio entuziastams toli ieškoti tikrai nereikia. Puikiu pavyzdžiu lietuviams gali būti nuo Šiaulių mažiau nei 100 kilometrų nutolusi kaimyninė Latvija, kuri 3×3 krepšinyje pastaraisiais metais gali pasigirti net ir geresniais rezultatais nei tradiciniame krepšinyje.

Pradėjo anksčiau nei lietuviai

Kaimynai į 3×3 krepšinio pasaulį įsiliejo gerokai anksčiau nesiai lietuviai. 2011-aisiais metais Latvijos jaunimo U-18 3×3 krepšinio rinktinė pirmą kartą dalyvavo Europos jaunimo čempionate, o jau po metų Latvijoje atsirado ir nacionalinis čempionatas, kuris tapo vienu iš kelių į Europos čempionatus Latvijos ekipoms.

2017-aisiais metais į 3×3 krepšinį atidžiau pažvelgti nusprendė ir Latvijos krepšinio asociacija, kuri kartu su asociacija „Streetbasket“ nusprendė nacionalines pirmenybes vykdyti aštuonių etapų sistema. Visai kaip ir netrukus startuosiančiame Lietuvos čempionate, taip ir Latvijoje, visi etapai bus žaidžiami skirtinguose miestuose.

Ankstesnė pradžia Latvijos rinktinei leidžia džiaugtis ir geresniais rezultatais – šiuo metu FIBA 3×3 krepšinio reitinge latviai lietuvius lenkia net 30 pozicijų ir užima ketvirtąją vietą pasaulyje.

Triumfas Europos čempionate

2017-aisiais metais Nyderlandų sostinėje Amsterdame vyko vos trečiasis 3×3 Europos krepšinio čempionatas, o jame triumfavo ne kas kiti, o šiuo metu ketvirtoje pasaulio reitingo pozicijoje esantys latviai.

Amsterdame dėl Europos čempionų vardo kovojo dvylikos šalių komandos, tarp kurių ir pasaulio čempionais tapę Serbijos krepšininkai. Būtent juos savo kelyje čempionų vardo link įveikė jau minėti Latvijos krepšininkai, tą padarę pusfinalyje.

Finale Latvijos krepšininkų laukė dar vienas rimtas iššūkis ir kova su 2016-aisiais metais Europos čempionų vardą iškovojusia Slovėnijos rinktine. Nepaisant to, kad slovėnai buvo favoritai, latviai finalinę dvikovą laimėjo rezultatu 16:13.

Agnis Čavars, Edgars Krumins, Karlis Lasmanis ir Nauris Miezis – „Riga“ komandos ir Latvijos rinktinės nariai, kurie tapo Europos čempionais. Visi šie krepšininkai patenka į TOP-30 3×3 krepšininkų pasaulyje reitingą, o geriausias Latvijos 3×3 krepšininkas N.Miezis (19 vieta individualiame reitinge) ir A.Čavars patenka ir į TOP-20. Beje, turnyro MVP pripažintas N.Miezis praeityje atstovavo ir Latvijos jaunimo rinktinėms tradiciniame krepšinyje.

Šių vaikinų komanda FIBA komandiniame reitinge užima šeštą vietą ir į priekį praleidžia tik iki šiol 3×3 krepšinyje dominavusius Serbijos ir Slovėnijos klubus.

Įsitraukusios ir didžiausios žvaigždės

Prie Latvijos krepšininkų triumfo Amsterdame bei sėkmės 3×3 krepšinyje prisideda daug kas: pradedant nuo bandymo 3×3 krepšiniu sudominti vaikus ir netrukus šalyje startuosiančio 3×3 moksleivių krepšinio čempionato, baigiant net ir didžiausių šalies krepšinio žvaigždžių dėmesiu.

Šiuo atveju kalba eina apie NBA pirmenybėse rungtyniaujantį ir Niujorko „Knicks“ veidu jau spėjusį tapti Kristapą Porzingį.

Pasibaigus 2017-ųjų metų Europos krepšinio čempionatui, kuriame Latvijos rinktinės garbę gynė ir NBA žvaigždė, pats K.Porzingis savo Facebook paskyroje spontaniškai sukvietė savo gimtosios Liepojos vaikus į jo atidarytą krepšinio aikštelę ir ten surengė didžiulio dėmesio sulaukusį renginį. Beje, pats krepšininkas yra atidaręs jau ne vieną lauko krepšinio aikštelę.

Registracija

Krepšinio mėgėjai vis dar gali registruotis į pirmąjį Lietuvos 3×3 atvirojo krepšinio čempionato etapą Šiauliuose. Ji vyksta iki kovo 6 dienos 23:59 val.

Po 2 komandas kiekvienoje kategorijoje (išskyrus Vyrų ir Moterų Elito grupes) Šiauliuose iškovos kelialapius į liepos 1 dieną vyksiantį Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato finalą Kaune, o vyrų elito grupės nugalėtojai laimės kelialapį į Kaunas Challenger 2018 turnyrą, kuris vyks birželio 30 – liepos 1 dienomis. Beje, visi dalyviai gaus specialius Lietuvos 3×3 atvirojo krepšinio čempionato marškinėlius. Visi – nuo jauniausiųjų iki veteranų – kovos ir dėl gausybės rėmėjų įsteigtų daiktinių prizų.

Registraciją į Lietuvos 3×3 atvirojo krepšinio čempionato etapą Šiauliuose galima rasti adresu http://www.musukrepsinis.lt/3x3/