Šiaulių arenos kolektyvui - žinios apie pirmosios pagalbos suteikimą

Ar žinote ką darytumėte išvydę staiga šalikelėje sukniubusį žmogų? Ko gero atsakymas, kurį pateiktų daugelis pilietiškas vertybes puoselėjančių žmonių būtų vieningas. Veikiausiai, visi kuo skubiau rinktumėme pagalbos numerį 112. Tačiau kaip padėti sunegalavusiam asmeniui tuomet kai sekundės, minutės, o išskirtiniais atvejais net valandos tiksi lyg ištisa amžinybė laukiant atvykstančios profesionalų pagalbos?

Būtent su tokiomis aplinkybėmis susijusius visuomenėje pastaruoju metu itin aktualius klausimus Šiaulių arenos kolektyvas aptarė su Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamų pirmosios pagalbos kursų instruktoriais.

Šešias akademines valandas trunkančiuose mokymuose yra ne tik vertinamos įvairios situacijos, kuomet svarbu suteikti žmogaus gyvybę galinčią išgelbėti pirmąją pagalbą, bet ir realiai demonstruojami būdai, kaip tai padaryti. 

Tam, jog kiekvienas galėtų realiau įsijausti į gelbėtojo vaidmenį visi mokymuose dalyvavę Šiaulių arenos kolektyvo nariai išklausydami instruktorių nurodymų demonstravo pirmosios pagalbos suteikimo būdus gulinčiam manekenui.

Nors pirmajai pagalbai suteikti atliekami veiksmai iš pažiūros atrodo pakankamai nesudėtingi, dažnu atveju žmonėms nepavyksta tinkamai įvertinti situacijos atsižvelgiant į tai kokią traumą ar negalavimą yra patyręs nukentėjusysis. Maža to, pasitaiko atvejų kai potencialiais gelbėtojais turintys tapti asmenys ištikti šoko būsenos patys tampa tais, kuriems reikia suteikti pagalbą.

"Be abejonės, pirmosios pagalbos kursai yra naudingi, nes jie žmonių pasąmonėje užfiksuoja naudingą informaciją, kuri reaguojant šaltu protu visuomet pravers keblioje situacijoje. Tačiau galiu pasakyti, jog stresinėse aplinkybėse suveikia ir kiti instinktai, asmens specifiniai bruožai, todėl būna ir taip, kad pirmosios pagalbos kursų programą išklausęs žmogus nesugeba padėti nelaimės ištiktąjam. Praktikoje pasitaiko visko, tačiau bet kuriuo atveju geriau būti tam pasirengusiam", - kalbėjo kursų instruktorė.