Parodoje „Tavo Pin Kodas“ dalyviai sieks naujų rekordų, kurs originaliausią filmuką bei stebins modernumu

781 -ąjį miesto gimtadienį švenčiantys Šiauliai šiais metais didžiausią šventę pasitinka su nauju kredo – „Modernūs Šiauliai. Šimtmečio istorijos vedami...“. Būtent modernumo keliu žengė ir atsinaujinusi Šiaulių arenos jau ketvirtą kartą organizuojama aktyvaus ir kūrybiško jaunimo laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki?“, kuri šiais metais keičia savo veidą ir modernizuojasi į neatrastų erdvių labirintą, kuriame bus identifikuojamas kiekvieno apsilankiusiojo „PIN KODAS“. Savosios pin kodo kombinacijos spalvingoje įvairių veiklų paletėje lankytojai bus kviečiami ieškoti rugsėjo 7 -ąją, nuo 16 val. šurmuliuosiančioje Šiaulių arenoje ir jos prieigose.

Antradienį Šiaulių arenoje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje projekto tęstinumu džiaugėsi ir pagrindines parodos idėjas pristatė Šiaulių arenos generalinis direktorius Gintaras Radavičius, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, projektų „Savanorių koordinacinis centras“ bei „Kompiuteriukai.lt“ ambasadorė Šiauliuose Giedrė Brazlauskaitė bei „Tavo Pin Kodas“ parodos koordinatorė Rasa Benediktavičienė.

Masinio įvairių jaunimo organizacijų susidomėjimo sulaukusio projekto, kuriame šiais metais užsiregistravo per 90 organizacijų, kurios pristatys per 140 įvairiausių savo veiklų koordinatorė Rasa Benediktavičienė džiaugėsi, kad ankstesniais metais savo veiklas demonstravę dalyviai jau įgijo labai reikalingos patirties šiame procese ir savo atstovaujamų veiklų pristatymus organizuoja jau kur kas išradingiau, o pirmą sykį užsiregistravusieji iš karto turės pasitempti.

„Daugelis organizacijų, kurioms jau teko dalyvauti parodoje ankstesniais metais panašu suprato, kad pagrindinis šio renginio tikslas nėra tik formaliai pademonstruoti kokia veikla jie užsiima. Svarbiausia – suintriguoti savo kelio dar beieškantį vaiką, jaunuolį. Jeigu veikla bus pristatoma intriguojančiai, nestandartiškai, galbūt net visai kitaip, nei tai gali atrodyti įprastoje kasdienybėje, lankytojai neabejotinai susidomės ir prie tokių „salelių“ stabtelės pasižiūrėti kas vyksta. Šiais metais raginame visas dalyvausiančias organizacijas, o ypatingai užsiregistravusias pirmą kartą į savo veiklas pažiūrėti per modernumo prizmę ir joje atrasti daugiau įdomių, gal net keistų spalvų, kurios praturtina veiklą ir daro ją patrauklesne lankytojų akims“, - skatindama dalyvius į savo veiklas pažvelgti kitu kampu dėstė viena iš projekto idėjos autorių.

Parodoje, kuri šiais metais pakrikštyta inovatyvumą atspindinčiu „Tavo Pin Kodas“ vardu išvysime ne tik sporto, meno, kitų netradicinių, kūrybinių veiklų pristatymus, bet ir įspūdingų rekordų siekimus, veiks nuotaikingos pramogų zonos, o renginio dalyviai ir lankytojai savo mintimis dalinsis įrengtoje specialioje media zonos studijoje, kurioje kūrybiškiausius, originaliausius pokalbius vaizdo kameromis užfiksavę dalyviai turės progą laimėti ir itin vertingą prizą – 2 bilietus į gruodžio 25 –ąją Šiaulių arenoje vyksiantį grupės „SEL“ koncertą.

R.Benediktavičienė taip pat trumpai pristatė didelio ažiotažo sulaukusią Šiaulių futbolo akademijos organizuojamą masiškiausią futbolo kamuolių vienoje vietoje rekordo siekimo iniciatyvą.

„Šiaulių futbolo akademijos auklėtinių žaidžiančių įvairiuose Lietuvos ir užsienio klubuose video pakvietimas vos per valandą socialiniuose tinklapiuose buvo peržiūrėtas daugiau nei 4 tūkstančius kartų, o daugelis šiai sporto šakai prijaučiančių skatino vieni kitus rugsėjo 7 –ąją atvykti į Šiaulių areną ir prisidėti prie naujo rekordo užfiksavimo. Reginys, kuomet šimtai akademijos auklėtinių ir kitų prisidėsiančių prie šio rekordo siekimo turėtų būti išties įspūdingas“, - futbolo akademijos idėja pristatyti savo veiklą per originalią prizmę džiaugėsi viena iš projekto organizatorių.

Ne ką mažesnio dėmesio turėtų sulaukti ir greičiausio rato kartingų trasoje rekordo siekimas. Visi parodoje aktyviai veiklose dalyvaujantys lankytojai turės progą kartingu apskrieti greičiausią ratą ir įsirašyti į istoriją. Stipruoliams taip pat bus kur pasireikšti – savo ištvermę jie galės pademonstruoti ir rekordą užfiksuoti prisitraukdami prie skersinio kaip įmanoma daugiau kartų.

Parodoje įgyvendinsiančius išskirtinius projektus pristatė viena iš jų iniciatorių G. Brazlauskaitė, kurios teigimu tiek idėja įkurti Šiaulių miesto ir rajono jaunimo savanoriškos veiklos koordinavimo virtualų centrą, tiek labdaros ir paramos fondo įsteigto projekto „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ iniciatyvos vyksiančios parodos „Tavo Pin Kodas“ metu yra sveikintinos ir sulaukė didelio susidomėjimo.

„Tikime, kad savanoriškų veiklų pristatymų projektas paskatins parodoje apsilankyti ne tik jaunuolius, bet ir suagusiuosius, senelius, kurie galės išvysti į kokias savanoriškas veiklas galima nesunkiai įsitraukti. Noriu pabrėžti, kad savanorystė neturi amžiaus, todėl kiekvienas iš mūsų gali tapti labai svarbia dalimi įvairiose srityse. Taip pat džiaugiamės, kad projekto „Kompiuteriukai.lt“ iniciatyva pagaliau pasiekė ir Šiaulius, o modernieji kompiuteriukai suteiks galimybę tobulėti jauniesiems mūsų programuotojams“, - džiaugėsi „Kompiuteriukai.lt“ projekto ambasadorė Šiauliuose.

Visus aktyvius, kūrybiškus, savo mintimis laisvus jaunuolius ir ne tik kviečiame rugsėjo 7 –ąją į parankę pasikviesti draugą ir būti įvykių sūkuryje.